O cukrzycy w świecie bajek

Bajki Disneya są znane na całym świecie. Każdy z nas widział chociaż jedną produkcję wywodzącą się z fabryki marzeń i beztroski – zwanej światem Disneya. Każdego roku, kolejne pokolenia wychowują się na tych pouczających filmach o miłości, przyjaźni i rodzinie.

A czy wiecie, że od niedawna do grona przyjaciół Myszki Miki, Kaczora Donalda i Goofiego dołączyła również małpka Koko, która choruje na cukrzycę typu 1.
Nowa bohaterka małpka Koko jest efektem wyjątkowej współpracy Disneya z firmą Lilly Diabetes.
To właśnie firma Lilly znana jest ze sprzedaży innowacyjnych produktów leczniczych stosowanych min. w leczeniu cukrzycy.
Z tego magicznego połączenia powstała seria książeczek opowiadająca o przygodach małej małpki chorującej na cukrzycę insulinozależną typu 1.

Małpka Koko ma modną bransoletkę z napisem MAM CUKRZYCE oraz plecaczek, gdzie zawsze ma: insulinę, glukometr, dzienniczek samokontroli oraz pożywną przekąskę – banana.

Nasi ulubieńcy z bajek Disneya w bardzo przyjazny sposób uczą jak wygląda życie z cukrzycą, jakie objawy wywołuje ta choroba a także jak ważna jest samokontrola i prawidłowa dieta.
Małpka Koko jest świetnym przykładem i wzorcem do naśladowania, gdyż pokazuje że z cukrzycą można żyć normalnie i mieć grono wspaniałych przyjaciół, z którymi przeżywa się ciekawe przygody.

Gorąco polecam książeczki dla wszystkich dzieci chorujących na cukrzycę i ich rodziców oraz wszystkich pozostałych fanów magicznego świata bajek Disneya.

O książeczki zapytaj w poradni diabetologicznej lub lekarza rodzinnego.

Right Menu Icon