Śniadanie zjedz sam

Zainspirowana nowym zakupem książki Katarzyny Błażejewskiej – Stuhr i Moniki Mrozowskiej „Uczta dla maluszka” przygotowałam tekst o tym jak ważne jest śniadanie w diecie i rozwoju dziecka.

P.s płatki owsiane na maśle z jogurtem naturalnym i suszonymi owocami-pyyyycchhha?
„Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z kolegą, a kolację oddaj wrogowi…” Moja Babcia zawsze to powtarzała i nigdy nie wychodziło się z domu bez śniadania.
Bo przecież zdrowe śniadanie, które zawiera  naturalne składniki z najważniejszych grup produktów spożywczych– to najważniejszy posiłek dnia!
Młody organizm potrzebuje po nocnej przerwie porządnej porcji witamin, składników mineralnych, białka i błonnika, by funkcjonować na najwyższych obrotach przez całe przedpołudnie: w domu, w przedszkolu czy w szkole.

Czy wiesz, że dzieci, które regularnie jedzą pełnowartościowe śniadania:
– są bardziej radosne,
– mają lepsze zdolności koncentracji,
– rzadziej chorują, gdyż mają lepszą odporność,
– rzadziej mają problemy z nadwagą,
– nie sięgają tak chętnie po niezdrowe przekąski jak maluchy, które nie jedzą śniadań,
– są mniej rozdrażnione i mniej agresywne niż ich rówieśnicy, którym burczy w brzuchu.
Zdrowe śniadanie to po prostu uśmiechnięty, wesoły i pełen energii przedszkolak, który świetnie radzi sobie z wyzwaniami każdego dnia!
Książkę „Uczta dla maluszka” serdecznie polecam jak przykład ciekawych propozycji posiłkòw nie dość że zdrowych to jeszcze skomponowanych z produktów dostępnych prawie w każdym domu.
Right Menu Icon