„Cukierkowo” raj dla Słodziakòw… spokòj dla Rodziców.

Czy wiesz, że w Warszawie działa placòwka stworzona z myślą o małych Słodziakach – dzieciach chorujących na cukrzycę insulinozależną.
Choć sama nazwa może się kojarzyć, że dzieci jedzą tu tylko cukierki- NIC BARDZIEJ MYLNEGO.
„Cukierkowo” to pierwsze niepubliczny żłobek i przedszkole dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, ktòre zapewniają fachową opiekę dzieciom chorym na cukrzycę typu 1. Wcześniej większość dzieci chorujących na cukrzycę nie mogło chodzić do takich placòwek z uwagi na brak wyszkolonego personelu przeszkolonego posiadającego wiedzę w zakresie kontrolowania glikemii oraz uprawnionego do podania insuliny.

Od momentu kiedy powstało „Cukierkowo” to się zmieniło.

Pomysłodawczynią przedszkola jest Ewa Urbańska, mama chorego na cukrzycę typu 1 Jasia.

Placówka powstała w 2014 r. dzięki pomocy burmistrza, radnych dzielnicy Warszawy Ursynów i Mokotów oraz funduszom pozyskanym od prywatnych sponsoròw.
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna i medyczna wspiera Słodziaki i pomaga im w pełnym uczestnictwie w życiu przedszkolnym, bez ryzyka powikłań.
Wszystkie „Ciocie” dbają o poczucie bezpieczeństwa małych podopiecznych, ich prawidłowy rozwój i chęć poznawania świata, w co zawsze wkładają całe serce.

Dzieci otoczone są najlepszą opieką lekarską i pedagogiczną, wyniki terapii insulinowej w trakcie, gdy dzieci są w „Cukierkowo”, dostępne są na bieżąco dla rodziców on-line.
Słodziaki uczestniczą w zajęciach edukacyjnych prowadzonych zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dodatkowo
„Cukierkowo” proponuje swoim podopiecznym sport i zajęcia artystyczno-ruchowe, ponieważ wysiłek fizyczny jest bardzo pomocny w utrzymania prawidłowego poziomu glikemii u dziecka i ograniczeniu podawania insuliny.
W ekologicznej kuchni przedszkolnej przyrządzane są specjalne, zbilansowane posiłki, gdzie wykorzystywane są również warzywa i zioła, uprawiane w przedszkolnym ogròdku pod czujnym okiem małych wychowankòw.

Placówka poprzez propagowanie rożnych form aktywności i zdrowego żywienia pomaga dzieciom w budowaniu poczucia własnej wartości. Oswaja maluchy z ich z nieuleczalną chorobą, uczy i pokazuje jak z nią postępować a co najważniejsze jest gwarancją dla Rodziców, że ich „słodka” pociecha jest w najlepszych rękach.

„Cukierkowo” ma obecnie dwie placòwki
na Ursynowie, przy ulicy Klubowej 7
na Saskiej Kępie przy ul.Dąbrowieckiej 1b

Więcej informacji znajdziecie tutaj
http://cukierkowo.waw.pl

Jestem przekonana, że Witaminowy Patrol jeszcze nie raz zawita w odwiedziny do Cukierkowa, o czym dowiecie się już wkrótce?….

Right Menu Icon